تراوشات فکری من درباره بازارهای داخلی و بین المللی ( نظراتم شخصی هستند و نه لزوما 100% درست )
تابلوی اصلی معاملات طلا رو از لینک زیر ببینید:

لینک تابلوی معاملات طلا

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام آبان ۱۳۹۰ساعت 16:6  توسط حسین اسدی نیا  | 

امروز صبح که نخستین روز هفته جدید معاملات بازارهای مالی  می باشد، فعلا قیمت طلا در مرحله تثبیت است و کاهش یا افزایش خاصی تا این زمان نداشته. باید منتظر ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت تهران شد تا بازار طلای لندن پر حجم شود و تا حدودی روند روز مشخص گردد.

اخبار:

۱- معاون نخست وزیر چین نسبت به روند اقتصاد جهانی ابراز بد بینی نموده و چشم انداز رشد اقتصاد جهانی را مثبت ارزیابی ننمود.

۲- آمار صادرات ژاپن کاهش را نشان می دهد.

۳- امروز بورسهای آسیایی منفی هستند که به احتمال زیاد بورسهای اروپا و امریکا نیز امروز منفی خواهند بود.

 

سناریوی تحلیل تکنیکال امروز طلا:

در حال حاضر طلا روی قیمت ۱۷۲۱ دلار در حال معامله است که نسبت به جمعه تغییر خاصی نداشته و به نظر می رسد در مرحله تثبیت می باشد. همچنان قیمت پشت دروازه ۱۷۲۵ دلار قرار دارد که بسیار عدد مهمی است. درچارت مشخص است که ۱۷۲۵ دلار از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است و قیمت نمی تواند از آن دور شود ولی با این وجود اکثر نشانگرهای چارت طلا نشان از تمایل به کاهش را نشان می دهند که فعلا ۱۷۰۹ دلار حمایت بسیار محکمی است برای جلوگیری کردن از کاهش بیشتر قیمت. با اینکه چارت طلا تمایل به کاهش را نشان می دهد ولیکن ممکن است به علت نگرانیهای بسیار اقتصادی در بازاها، یک تلاش ناموفقی را از طلا برای افزایش به سمت ۱۷۵۰ دلار داشته باشیم. بیشتر سفارشهای خرید طلا بین ۱۷۰۰ تا ۱۷۱۰ دلار قرار دارند و بنابراین حتی اگر طلا موقتا افزایشی را تجربه کند ولی روند به سمت پایین است، این هفته به نظر می رسد هفته چندان مناسبی برای سبد سرمایه گذاران نباشد که اگر چنین شود ممکن است طلاهای داخل این سبدها نقد شود و این یک موج فروش سنگینی را برای طلا به ارمغان خواهد آورد. یادآوری می کنم که پنجشنبه و جمعه این هفته بازارهای امریکا تعطیل و نیمه تعطیل هستند به علت روز شکر گزاری در روز پنجشنبه.

+++++++++++++++


تحريم‌هاي جديد واشنگتن شامل بانك مركزي ايران نخواهد شد
تحريم‌هاي جديد عليه ايران نظام مالي اين كشور را هدف قرار مي‌دهد ولي شامل بانك مركزي ايران يا بخش پتروشيمي نخواهد شد.


ایلنا: دو مقام رسمي آمريكايي اعلام كردند كه در محدوديت‌هاي جديد عليه ايران كه قرار است از دوشنبه ـامروزـ اعمال شود، از بانك‌هاي خارجي خواسته مي‌شود از انجام فعاليت‌هاي تجاري با اين كشور خودداري كنند.

به گزارش ايلنا به نقل از اي‌بي‌سي، تحريم‌هاي جديد عليه ايران نظام مالي اين كشور را هدف قرار مي‌دهد ولي شامل بانك مركزي ايران يا بخش پتروشيمي نخواهد شد.

اين دو مقام رسمي آمريكايي كه خواستند نامشان فاش نشود، طي مواضعي توجيه‌ناپذير اعلام كردند كه بانك‌هاي آمريكايي اثبات كنند حساب‌هاي خارجي آنها در تعامل با ايران نيست و از بانك‌هاي خارجي بخواهند تا با ايران ارتباط تجاري نداشته باشند.

يكي از مقام‌هاي آمريكايي تاكيد كرد كه بانك مركزي آمريكا و بخش گاز اين كشور هدف اين دور از تحريم‌ها قرار نخواهد گرفت چرا كه در پيش گرفتن چنين رويكردي به افزايش قيمت نفت و آسيب به اقتصاد آمريكا منجر خواهد شد.

وي گفت كه وزارت خارجه آمريكا با تحريم‌هاي جديدي كه هدف آنها جلوگيري از سرمايه‌گذاري خارجي است، صنعت پتروشيمي ايران را نشانه خواهد گرفت.

به اعتقاد مقام‌هاي واشنگتن، سرمايه‌گذاري خارجي مي‌تواند به طور غيرمستقيم به بخش انرژي ايران كمك كرده و تحريم‌هاي ديگر را تحت‌الشعاع قرار دهد.

اين گزارش بعد از قطعنامه مغرضانه شوراي حكام و گزارش سياسي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي درباره فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران صادر مي‌شود.

http://ilna.ir/newsText.aspx?ID=221612

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام آبان ۱۳۹۰ساعت 9:39  توسط حسین اسدی نیا  | 

امروز درباره طلا مصاحبه ایی با پانا داشتم که در لینک زیر ملاحظه بفرمایید:

لینک مصاحبه

ما مردمي هستيم که بزرگترين افتخارمان ديدن برخوردِ سر نزديکانِمون به سنگه... چرا... چون از گفتن جمله «ديدي حق با من بود؟» لذت ميبريم..........

مي‌گويي: باران را دوست دارم؛ ولي تا باران مي‌بارد چترت را وا مي‌کني! مي‌گويي: خورشيد را دوست دارم؛ ولي با آفتاب دمان به سايه مي‌گريزي! مي‌گويي: باد را دوست دارم؛ باد هم که مي‌وزد پنجره ات را مي‌بندي! اين است که ترس برم مي‌دارد ... چون مي‌گويي مرا هم دوست داري..........

در زندگي هر دختري يك سؤال هست كه تا آخر عمر او را همراهي مي‌كند............

حالا چي بپوشم؟!

درست متر کن! آدم‌ها هم‌قد خودشان‌اند، نه هم قد تصورات تو..........

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۰ساعت 15:34  توسط حسین اسدی نیا  | 

امروز که بازار جهانی تعطیل است. یک نمودار دیدم که چطور روسها در حال انباشت طلا هستند:

لینک نمودار

یک چارت طلا هم هست ببینید. این تحلیلگر اعتقاد دارد قیمت طلا در حال تثبیت از یک مربع به مربع بعدی است و روند رو به بالاست. کف مربع دومی که در چارت می بینید ۱۷۱۰ دلار است و طلا نباید زیر این عدد تثبیت شود:

لینک چارت

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:32  توسط حسین اسدی نیا  | 

چارت زیر سناریوی محتمل برای طلا و نقره را نشان می دهد:

لینک

برخی نیز سناریوی زیر را محتمل می دانند:

لینک

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 17:59  توسط حسین اسدی نیا  | 

دیروز جمعه در آخرین روز معامله، قیمت طلا تا ۱۷۰۹ دلار کاهش یافت ولی نهایتا در قیمت ۱۷۲۳ دلار بازار بسته شد. صندق اسپایدر به عنوان بزرگترین صندوق طلای جهان، دیروز نیز ۴ تن طلا خرید و مجموع ذخایر خود را به ۱۲۹۳ تن طلا رساند. بر اساس اطلاعاتی هم که از شورای جهانی طلا بیرون می آید، متوجه می شویم در این روزهای کاهش قیمت طلا، بانکهای مرکزی نیز مانند صندوق اسپایدر بصورت پله ایی خریدهای خود را انجام می دهند. خریداران اعتقاد دارند که قیمت طلا در این سطوح نزدیک ۱۷۰۰ دلار ارزنده می باشد و قیمت حداکثر ۵۰ دلار با کف خود فاصله دارد. یعنی خریداران کاهش قیمت طلا را بیش از ۱۶۵۰ دلار منتفی می دانند. زمان مشخص خواهد کرد که آیا حق با این خریداران هست یا نه.

اخبار:

۱- هفته آینده روز پنجشنبه، روز شکر گزاری در امریکا می باشد و تعطیل است. بر اساس عرف، معمولا مردم تمایل دارند که روز بعد از شکر گزاری به سر کار نمی روند بنابراین حتما یادتان باشد که حجم معاملات در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته آینده بسیار پایین خواهد بود.

۲- بر اساس نظر سنجی سایت کیتکو ۵۴٪ تریدرها اعتقاد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده دارند.

 

تحلیل تکنیکال چارت طلا:

دیروز با کمی کاهش در شاخص دلار، طلا توانست پس ازکاهش سنگین تا ۱۷۰۹ دلار خود رابه ۱۷۳۷ دلار برساند ولی در قیمت ۱۷۲۳ دلار بسته شد. بنابراین برای هفته آینده باید یک چشم هم بر چارت دلار داشته باشیم.

همچنان ضعف در چارت طلا قابل مشاهده است، نشانگرهای تکنیکال چارت طلا همچنان بر کاهش تمایل دارند ولی حمایتهای ۱۷۰۹ و ۱۷۰۵ مانع جدی برای کاهش بیشتر خواهند بود که اگر به سمت پایین شکسته شوند ۱۶۸۰ دلار احتمالا مانع ریزشهای بیشتر خواهد شد. و اما اگر طلا بتواند بر عدد ۱۷۲۵ دلار پیروز شود، احتمالا ۱۷۰۹ کف طلا خواهد بود و دوره کاهش به پایان رسیده. باید منتظر ماند تا دوشنبه صبح.

دوستان مطلب امروز وبلاگ در سایت طلا نیوز چاپ شده از دوستان علاقمند به وبلاگ دعوت می کنم هر روز به این سایت رفته و به گزارشهای چاپ شده این وبلاگ رای مثبت دهند. با سپاس

http://www.talanews.com/fa/پیش-بینی-و-تحلیل-تکنیکال-چارت-طلا-/-28-آبان-ماه-2524.html+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:19  توسط حسین اسدی نیا  | 

همانطور که دیروز به درستی پیشبینی کردیم، قیمت طلا سرانجام توانست ۱۷۵۰ دلار را به پایین بشکند و تا ۱۷۰۹ دلار کاهش را تجربه نماید و در حال حاضر که جمعه صبح می باشد، هر اونس طلا در حال معامله شدن حوالی قیمت ۱۷۲۳ دلار است.

اخبار:

۱- صندوق اسپایدر ۱۲ تن دیگر به ذخایر خود افزود و مجموع طلای این صندوق به ۱۲۸۹ تن رسید.

۲- حدود ساعت ۱۲ ظهر به وقت تهران ماریو دراگی رییس بانک مرکزی اروپا سخنرانی دارد.

۳- بر اساس آمار شورای جهانی طلا، واردات طلای هندوستان در سال ۲۰۱۱ به بالای ۱۰۰۰ تن خواهد رسید.

۴- یکی از تریدرهای مورگان استنلی در استرالیا اعتقاد دارد تا جولای ۲۰۱۲ قیمت هر اونس طلا به ۲۲۰۰ دلار خواهد رسید.

 Next year will see gold futures skyrocket, eclipse the record price of $1,923.70 per troy ounce by the end of June and climb as high as $2,200 per troy ounce, an administrator with Morgan Stanley in Australia told Bloomberg during an interview.

 

سناریوی تحلیل تکنیکال طلا:

کلید تحلیل طلا، در چارت دلار است. مهمترین عامل کاهش قیمت طلا، افزایش شاخص دلار بوده است. امروز قیمت طلا با حمایتهای بسیار محکم ۱۷۰۹ دلار و ۱۷۰۵ دلار روبرو خواهد شد و مقاومتهای ۱۷۲۵ دلار و ۱۷۳۳ دلار. نشانگرهای تکنیکال طلا برای امروز هم تمایل به کاهش را نشان می دهند. خریداران نیز عمدتا برای ۱۷۱۰ دلار به پایین سفارشهای خوبی چیده اند. کمی ضعف در چارت دلار قابل مشاهده است، اگر افزایش شاخص دلار متوقف شود و  کمی دچار کاهش شود، می توان به اتمام کاهش قیمت طلا امیدوار شد.

طلا در این لحظات: الان که ساعت از ۱۲ ظهر گذشته، اونس درحال مبارزه با ۱۷۲۵ دلار است که اگر بر این عدد کاملا پیروز شود ممکن است تا ۱۷۳۳ دلار و حتی ۱۷۵۰ دلار افزایش یابد.

۲خبر دیگر:

وزیر دفاع امریکا اعتقاد دارد حمله به ایران به اقتصاد جهانی آسیب می رساند.

نخست وزیر فنلاند به اوضاع اروپا خوشبین نیست و اعتقاد دارد بهتر است یونان از اتحادیه بیرون رود و مشکلات خود را حل کند.

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:7  توسط حسین اسدی نیا  | 

همانطور که دیروز به درستی پیشبینی شد طلا تا محدوده ۱۷۵۰ دلار پایین آمد ولی هربار با تلاش خریداران به سمت بالا سوق داده شد.در حال حاضر که صبح روز پنجشنبه است، هر اونس طلا ۱۷۶۵ دلار معامله می شود. مهمترین عاملی که از افزایش قیمت طلا جلوگیری می کند، قدرت شاخص دلار است.

اخبار:

۱- صندوق اسپایدر دیروز ۹ تن طلا به ذخایر خود افزود و مجموع طلای در اختیار این صندوق به ۱۲۷۷ تن رسید.

۲- امروز ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت تهران آمار بیکاری امریکا اعلام خواهد شد که بر اساس پیشبینی کارشناسان احتمالا مثبت خواهد بود که این به زیان قیمت طلا خواهد شد.

۳- دنیس گارتمن اعتقاد به افزایش قیمت طلا دارد و معتقد است همچنان روند طلا افزایشی است.

سناریوی قیمت طلا برای امروز: همانطور که گفته شد فعلا محدوده ۱۷۵۰ دلار حمایت بسیار محکمی برای جلوگیری از کاهش بیشتر طلاست و خریداران بسیاری در آن نقطه منتظر خرید هستند. اما با توجه به قدرت دلار و ضعف چارت طلا، تمایل به کاهش، بیشتر از افزایش است و حتی ممکن است سطح ۱۷۵۰ دلار به پایین شکسته شود. ۱۷۴۸ دلار و ۱۷۳۵ دلار حمایتهای بسیار محکمی برای طلا هستند و ۱۷۶۶ دلار و ۱۷۷۹ دلار مقاومتهای محکمی برای امروز شناخته می شوند.

یک چارت از طلا:

لینک

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:36  توسط حسین اسدی نیا  | 

همانطور که گفته شد فعلا هندیها غایبین بزرگ بازار طلا هستند و این باعث کاهش حجم معاملات گردیده. از نظر چارت طلا دوباره قیمت در حال دست و پنجه نرم کردن حوالی ۱۷۷۱ دلار است که از سطوح مهم فیبوناچیست. اکثر اندیکاتورها بیشتر تمایل کاهش قیمت طلا را نشان می دهند ولی محدوده ۱۷۷۱ دلار اجاره پایین رفتن را نمی دهد. ۱۷۶۳.۳۰ و ۱۷۴۸.۴۱ از سطوح بسیار مهم در راه کاهش قیمت طلا هستند  ۱۷۷۴.۶۶ و ۱۷۸۹.۵۵ نیز نقاط مهم بر سر افزایش قیمت.

یک تریدر از اینکه طلا بالای ۱۸۰۰ معامله نمی شود با توجه به این همه خبر بد در جهان ابراز شگفتی می کند:

 

Right now what I am really surprised about is a lot of news in the world is quite negative and I would have thought that with all the problems going on in Europe and with governments actually falling that we would be trading above $1,800 an ounce, that there would be safe-haven buying," said Mihir Dange, founder of Arbitrage.

وبسایت طلا نیوز به بخش پیوندها افزوده شد. دوستان وبلاگی می توانند به آدرس این وبسایت رفته و به گزارش چاپ شده این وبلاگ در آن خبرگزاری رای مثبت دهند.

http://www.talanews.com/fa/پیشبینی-و-تحلیل-تکنیکال-قیمت-طلا-/-25-آبان-ماه-2505.html

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۰ساعت 14:49  توسط حسین اسدی نیا  | 

 

دیروز نوسان طلا زیاد بود. هر اونس طلا تا ۱۷۶۰ دلار پایین آمد و سپس تا ۱۷۸۴ دلار نیز بالا رفت ولی امروز صبح فعلا در حال حاضر حول و حوش قیمت ۱۷۶۵ دلار در حال معامله است. امروز همچنان آسیاییها امیدوار به ۱۷۵۰ و پایین تر هستند و هندی ها خریدشان را بسیار کم کرده اند، آنها نیز قیمت را بالا می دانند ولی تکنیکالیست رویترز اعتقاد به قیمت ۱۸۲۹ دلار دارد برای امروز.

امروز صبح بانک مرکزی ژاپن با اعلام اینکه رشد اقتصادی آغاز شده ولی بسیار آهسته و کند است، نرخ بهره را در همان حد صفر درصد نگاه داشت و تغییری نداد.

اخبار مهم:

۱- صندوق اسپایدر خرید و فروشی انجام نداده است.

۲- امروز حدود ساعت ۵ بعد از ظهر آمار تورم امریکا اعلام می گردد.

۳- فردا موعد فروش اوراق قرضه اسپانیا و فرانسه است.

۴- آمار خرید و فروش سهام صندوق طلای اسپایدر توسط ۳ سرمایه گذار معروف در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۱: جان پالسون ۵/۳۱ میلیون سهم خود را به ۳/۲۰ میلیون سهم رساند ولی گفته که از طلا نا امید نیست و همچنان به آینده طلا اعتقاد دارد. جرج ساروس ۴۸۳۵۰ سهم خود را به ۴۲۸۰۰ سهم رساند و پل تورجی ۴۵۰۰۰ سهم خود را به ۱۸۴۶۰۱ سهم رساند.

سناریوی تحلیل تکنیکال طلا: طلا فعلا بین ۱۷۵۰ و ۱۸۰۰ دلار گیر کرده، یکبار به زیر ۱۷۵۰ دلار در چند روز گذشته که رفت، خریدارها به شدت هجوم آوردند و یکبار که به بالای ۱۸۰۰ دلار رسید فروشنده ها هجوم آوردند. اکثر نشانگرهای چارت طلا در تایم فریمهای یکساعته و چهارساعته روی فروش تاکید دارند و در تایم فریم روزانه چارت قدرت افزایشی نشان نمی دهد و ممکن است امروز بیشتر تمایل به کاهش تا ۱۷۵۰ دلار وجود داشته باشد و در آنجا خریداران ممکن است دوباره هجوم آورده و قیمت را به سمت بالا سوق دهند.

طرح سپرده‌گیری طلا متوقف شد

گروه بازار پول- مدیرعامل بانک صادرات از توقف سپرده‌گیری طلا خبر داد و گفت: رویکرد جدید بانک صادرات پرداخت تسهیلات خرد است. محمدرضا پیشرو مدیرعامل بانک صادرات اعلام کرد: بانک صادرات بنا ندارد که سپرده‌گیری جدید طلا داشته باشد. طرح سپرده طلا طرحی بود که در زمان مدیریت جهرمی مدیر عامل برکنار شده در بانک صادرات ایران اجرایی شد که با واکنش‌هايی از سوی مراجع مختلف روبه‌رو شده بود. در خصوص‌ ساز‌وكار اين طرح نيز اخباري متفاوتي مطرح شد بطوري كه بسياري از بازديدكنندگان اين حساب نسبت به مفاد قرارداد منعقد شده اعتراض داشتند.

به گزارش بينا مديرعامل بانك صادرات كه به تازگي به اين مسند رسيده است درباره آينده حساب طلا گفت: بانک صادرات دیگر سپرده‌گیری جدید طلا نخواهد داشت و قرار است سبد خود را به سایر خدمات و سایر سپرده‌ها انتقال دهد.مدیرعامل بانک صادرات ایران در عین حال گفت: البته بانک سپرده‌هایی را که در قالب تفاهمنامه و تعهدات است، دنبال خواهد کرد.
وی از اعلام میزان دقیق سودآوری این طرح خودداری کرد و افزود: سودآوری این طرح متغیر است و سودآوری روزانه و ساعتی آن فرق مي‌کند، ولی قطعا کسانی که سپرده‌گذاری کردند، به سودهای خود رسیدند و تعهداتی که بانک در این مورد داشته، ایفا خواهد شد. پیشرو ضمن تاکید بر اینکه سپرده‌گیری طلای جدید نخواهیم داشت، گفت: در راستای تنوع بخشی به سبد سپرده‌ها و خدمات به سایر ابزارها و خدمات روی خواهیم آورد و دراین راستا ابزارهای مشابهی تعریف کرده‌ایم. وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به پرداخت تسهیلات خرد از سوی بانک صادرات اشاره کرد و در واکنش به این سوال که آیا بانک صادرات دیگر تسهیلات درشت اعطا نخواهد کرد؛ گفت: تسهیلات درشت جای خود را دارد، ولی رویکرد ما در شرایط فعلی پرداخت تسهیلات خرد و متوسط است. پیشرو این سوال را که آیا پرداخت تسهیلات خرد برای جلب اعتماد عمومی انجام مي‌شود، این گونه پاسخ داد: خیر تسهیلات خرد و متوسط را با توجه به مباحث حرفه‌اي و مقوله ریسک و اصول بانکداری به نفع بانک مي‌دانیم و به همین دلیل درصدد ترویج تسهیلات خرد در سطح وسیع هستیم.
وی از پرداخت سود قطعی سال ۸۹ بانک صادرات ایران طی روزهای آینده نیز خبر داد و اعلام کرد که بانک صادرات به زودی طرح‌های جدید خود را ارائه خواهد کرد.وی همچنین از امضای تفاهم نامه بانک صادرات با چندین بانک دیگر در هفته جاری خبر داد و گفت: این تفاهم نامه به منظور پرداخت چک‌های این بانک‌ها به صورت آنلاین است و متقابلا بانک‌های دیگر نیز چک‌های ما را پرداخت مي‌کنند.مدیر عامل بانک صادرات ایران گفت: البته اجرای این طرح نیازمند گسترش و توسعه شعب بانک صادرات است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277822

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:28  توسط حسین اسدی نیا  | 

 

با سلام و تبریک عید

سرانجا قیمت طلا حتی از حمایت معتبر ۱۷۷۵ دلار هم پایین تر آمد و هم اکنون درگیر حمایت قوی ۱۷۷۰ دلار است که به نظر قصد شکست روبه پایین این عدد را هم دارد. دیروز تکنیکالیست رویترز اعتقاد به ۱۸۲۰ دلار و امروز اعتقاد به قیمت ۱۷۳۵ دلار برای هر اونس طلا را دارد و صندوق اسپایدر هم فروش ۳۰۰ کیلویی طلا را برای دیروز داشته است. تریدرهای آسیایی از اینکه قیمت به ۱۸۰۰ دلار نرسیده کمی مایوسند و حالا اعتقاد به خرید روی ۱۷۵۰ و پایین تر دارند، باید دید آیا امروز به مراد دل خود خواهند رسید؟

دیروز اوراق قرضه ایتالیا با نرخ بهره بالایی به فروش رسید و این نشان از عدم رای اعتماد بازارهای مالیست به دولت جدید این کشور و اتفاقا امروز بورسهای آسیایی به خاطر نگرانی از اوضاع ایتالیا منفی هستند:

لینک

اگر یادتان باشد در چند پست قبلی همین وبلاگ هشدار دادم که ممکنه ایتالیا رتبه نخست نگرانیها را از یونان بگیرد و متاسفانه همین اتفاق در حال رخ دادن است، اگر اسپانیا هم مانند ایتالیا به صدر نگرانیها افزوده شود، اوضاع بسیار وخیم تر خواهد شد، زیرا بزرگی اقتصاد اسپانیا و ایتالیا دردسرهای بسیار بیشتری نسبت به اقتصاد کوچک یونان خواهند داشت.

گزارش تکنیکال طلا: به چارت تکنیکال دلار نگاه کنید. از ۷۶.۶۵ دیروز در حال رسیدن به ۷۸ است. این قدرت یافتن دلار باعث اصلی تضعیف طلاست. نشانگرهای استوک و مک اندی وضعیت قوی از طلا به نمایش نمی گذارند و اصلاح تا ۱۷۵۰ و حتی شاید پایین تر را نشان می دهند. شاید امروز آسیاییها به هدف خود رسیده و خریدهای سنگینی انجام دهند و راه را برای افزایش قیمت هموار سازند. تریدرهای آسیایی بویژه چینی را دست کم نگیرید.

پرسش من این است که آیا در ۱۸۰۰ دلار چارت طلا دچار یک دابل تاپ شده است؟ اگر شده ممکن است ما قیمتهای حدود ۱۶۵۰ دلار را باز ببینیم؟

تحلیل شاهین عزیز :

سطح مقاومتی سنگین 1770 جدا استحکام بالایی داره. در تایم فرم 4 ساعته تمامی اندیکتورها با وجود اینکه نشان از نزول تا 1758 دارن همچنان در حال مقاوت است.
اما به شخصه به نظرم ایمان دارم طلا در این چندروز به دنبال ی کاتالیزور می گرده تا 1800 را بشکونه. اما امروز تا ساعت 4 به احتمال کم رنگ ریزش تا 1762 و سپس 1758 که اونم موینگ اورج 14 روزه در تایم روزاانه است که اتفاقا اونم سطحی مستحکم تری از 1770 است می باشد برای توصیف پایین تر از اون مجبورم از کلمه محال ممکن کمک بگیرم.
اما تا کشف اون کاتالیست بازار رو به پائین است و ممکنه مث دو چارت روزانه قبلی به محض بسته شدن لندن 6 7 دلاری افزایش نشون بده.(نتیجه گیری اصلی به عهده خواننده).

طلا در این لحظات:

با عرض پوزش از صبح نبودم والان که چارت رو دیدم، می بینم که تا ۱۷۶۱ کاهش داشتیم و دوباره این خریداران محترم دارند قیمت رو بالا میاورند. به نظرم فعلا کاهش بیشتر منتفی است و شاید دوباره تا ۱۷۷۷ بالا بریم. فعلا که پشت ۱۷۷۱ دلار از سطوح فیبوناچی گیر کرده ولی احتمالا  نزول به پایان رسیده. فردا حتما گزارش طلا را می نویسم.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:4  توسط حسین اسدی نیا  | 

نشانگر مک اندی تایم فریم یکساعته همان اوایل صبح سیگنال فروش را داد و قیمت طلا را فعلا تا ۱۷۷۵ دلار کاهش داده. این قیمت به نظر میرسد که حمایت پر قدرتی باشد و احتمالا از کاهش بیشتر جلوگیری نماید ولی اصولا چارت طلا قدرت افزایشی محسوسی را نشان نمی دهد.

در فیلم زیر تحلیلگری نظر مثبت به خرید طلا دارد:

لینک

بانک سرمایه  گذاری ژاپنی نیز به قیمت ۲۰۰۰ دلار طلا تا پایان سال ۲۰۱۲ اعتقاد دارد:

Japanese investment bank Nomura raised its average gold price previous estimate of USD1,800forecast to USD2,000 an ounce by the end of 2012, up from  

در ضمن خبر رسیده تریدرهای هندی به علت گران بودن قیمت طلا دست از خرید کشیده اند. 

چه بزن بزنیه روی قیمت ۱۷۷۵ دلار!!!!!

 چارت زیر را بد نیست ببینید:

لینک

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۰ساعت 14:59  توسط حسین اسدی نیا  | 

امروز دوشنبه نخستین روز معامله طلا در بازارهای مالی جهانی است. در حال حاضر طلا در قیمت ۱۷۹۰ دلار در حال معامله است و همچنان نگاهش به ۱۸۰۰ دلار.

امروز جو مثبتی بر بازارهای بورس جهان حکم فرماست که علت آن را می توان در خوشبینی نسبت به دولتهای جدید یونان و ایتالیا دانست و البته آمار مثبت از رشد اقتصادی ژاپن که امروز صبح اعلام شده است.

اواخر امروز نخست وزیر جدید ایتالیا آقای ماریو مونتی با نخستین امتحان خود روبرو خواهد شد. ۳ میلیارد یورو اوراق قرضه ایتالیا قراراست به بازار ارائه شود. اگر این اوراق با نرخ سود خوبی به فروش برسد، آقای ماریو مونتی نخستین رای اعتماد خود را از بازارهای مالی دریافت خواهد نمود.

خبر بسیار مهم اینکه امروز هم تریدرهای آسیایی اعتقاد دارند طلا می تواند به ۱۸۰۰ برسد ولی اینکه آیا از آن عبور می کند یا خیر معلوم نیست. باید ببینیم آیا این پیشبینی آسیایی ها امروز هم درست خواهد بود؟

حدود ۳ بار طلا نتوانسته از ۱۸۰۰ دلار با موفقیت عبور کرده و بالای آن بماند، ممکن است این بار هم برای فتح ۱۸۰۰ با شکست مواجه شود ولی اگر ۲ روز بالای این عدد بماند امید به ۱۸۴۰ و ۱۸۵۰ هست و حتی ممکن است به ۱۹۰۰ نیز برسد.

یک تریدر استرالیایی اعتقاد به افزیش قیمت طلا دارد:

Gold set for further rally, says Hargreave

سخنان جدید اوباماعلیه ایران: دیروز یکشنبه اوباما گفته که فعلا به راههای دیپلوماتیک علیه ایران پایبندیم و تحریمها علیه ایران کارکرد داشته و اثر نموده اند ولی با این وجود گزینه نظامی علیه ایران همچنان بر روی میز قرار دارد:

لینک

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۰ساعت 8:22  توسط حسین اسدی نیا  | 

 

ایرج عزیز از کاربران بسیار با دانش این وبلاگ زحمت

کشیدند و مطالب بسیار کاربردی و مفیدی را درباره طلا

گردآوری فرمودند:

 

طلا فلزی است دارای وزن مخصوصی تقریبا 19.3 گرم بر سانتیمتر مکعب. یعنی 1 متر مکعب طلا وزنی معادل 19.3 تن دارد.

عیار طلا: عیار طلا عبارت است از میران خلوص طلا در وزن معین. خالص ترین نوع طلا بر اساس استاندارد جهانی دارای عیار 24 است. اگر طلای 24 عیار را به 1000 قسمت تقسیم کنیم 999.9 قسمت آن طلا میباشد. با یک تناسب ساده میتوان درصد خلوص طلاهای با عیار پایینتر مانند 900 یا 750 را یافت. طلای 750 یا 18 عیار یعنی طلایی که اگر وزن معینی از آنرا بر 1000 تقسیم کنیم 750 قسمت آن طلای خالص است. و اگر آنرا بر 24 تقسیم کنیم 18 قسمت آن طلای خالص است. با این حساب اگر شما 3 کیلو گرم طلای خالص داشته باشید و یک کیلوگرم ناخالصی به آن اضافه کنید در آنصورت شما 4 کیلوگرم طلا با عیار 750 یا همان طلای 18 عیار خواهید داشت یا بالعکس اگه 4 کیلو طلای 18 عیار داشته باشین و بخواهید نا خالصی اونو از بین ببرید، در نهایت 3 کیلوگرم طلای 24 خواهید داشت. ناخالصی طلا قاعدتا بایستی پالادیوم باشد اما بعلت گرانی این فلز، در ایران اغلب از مس استفاده میشود!

انس جهانی طلا: هر انس معمولی 28.35 گرم است اما نوع دیگری از انس معروف به "تروی انس" وجود دارد که معادل 31.1034768 گرم است. در محاسباتی که برای طلا انجام میگیرد از همین انس اخیر استفاده میشود. پس زمانی که صحبت از یک انس طلا میشود بدانید منظور همون تروی انس است که در محاسبات معمولا 31.1035 لحاظ میشود. پس یک انس طلا یعنی 31.1035 گرم طلای 1000 یا 24 عیار.

سکه: سکه امامی و طرح قدیم دارای وزن یکسانی معادل 8.133 گرم میباشند. اگر این عدد را بر 2 تقسیم کنید وزن نیم سکه (4.0665 گرم) و اگر بر 4 تقسیم کنید وزن ربع سکه (2.03325 گرم) بدست میاید. تمامی سکه ها دارای عیار 900 یا 21.6 عیار میباشند. تاریخ آخرین ضرب سکه سال 1386 میباشد و در شرایطی که بازار دارای نوسان زیاد و یا اصطلاحا قیمتها دارای حباب باشند، سکه هایی که سال ضرب آنها کمتر از 86 باشد، حباب قیمتی شامل حال آنها نمیشود (این موضوع در زمان فروش شما حتما اعمال میشه. در هنگام خرید سکه یا سالی کمتر از 86 نخرید و اگر خریدید مواظب باشید به قیمت 86 به شما نفروشند!)

مظنه: این عبارت را در طلا فروشیها بسیار دیده یا میشنوید و منظور از آن یک مثقال طلای 17 عیار میباشد.

قیمت طلا و سکه: قیمت طلا در ایران از حاصلضرب 2 متغیر و یک ضریب ثابت بدست میاید. متغیرها عبارتند از:"قیمت دلاری انس جهانی طلا" و "قیمت ریالی دلار در بازار ایران" و ضرایب هم برای محاسبه موارد مختلف به قرار زیر هستند:

قیمت یک مثقال طلای 17 عیار یا همان مظنه از رابطه: (انس طلا * قیمت دلار در بازار) تقسیم بر 9.5723 بدست میاید.

قیمت یک مثقال طلای 18 عیار از رابطه: (انس طلا * قیمت دلار در بازار) تقسیم بر 9 بدست میاید {مظنه * (750/705)}.

قیمت یک مثقال طلای 21.6 یا 900 (طلای موجود در سکه) از رابطه: (انس طلا * قیمت دلار در بازار) تقسیم بر 7.5 بدست میاید.

قیمت یک سکه تمام از از رابطه: (انس طلا * قیمت دلار در بازار) تقسیم بر 4.25 بدست میاید

هر مثقال دقیقا معادل 4.6875 گرم میباشد اما مثقالی که طلا فروشان از اون استفاده میکنند 4.608 گرم میباشد. پس اگر قیمت یک مثقال رو بر 4.608 تقسیم کنید قیمت یک گرم طلا بدست میاید.

با توجه به موارد فوق تحقیق در باره نحوه محاسبه ضرایب، بعهده علاقمندان گذاشته میشود.

بگذارید کل این مطالب را با مثالی برای شما روشن کنم.

امروز یکشنبه 22 آبان قیمت انس جهانی 1788 دلار میباشد. این یعنی 31.1035 گرم طلای خالص یا 24 عیار دارای قیمتی معادل 1788 دلار دارد. یعنی هر گرم طلای 24 عیار معادل 57.4855 دلار قیمت داره. با فهمیدن قیمت دلار در بازار (امروز 1335 تومان) و ضرب این دو در هم به عدد 76745 تومان برای هر گرم طلای خالص میریسیم. حال آنرا در عیار سکه (900) و وزن سکه ضرب کنیم به ارزش طلای یک سکه تمام دست می یابیم که عبارت است از: 561737 تومان. این عدد را میتوانیم مستقیما از فرمولی که بالاتر عنوان شد بدست آورد: (انس طلا * قیمت دلار در بازار) تقسیم بر 4.25 یا (2386980 تقسیم بر 4.25)

به همین ترتیب میتوان قیمت مثقال 17 و 18 و گرم 18 را بدست آورد. برای سکه باید به عدد بدست آمده 4% به عنوان مالیات و مبلغی هم بابت حق ضرب سکه اضافه کنید (3000 تومان). حال اگر قیمتی که از این طریق بدست میاید کمتر از قیمت بازار باشد (قیمت معاملاتی بیش از ارزش واقعی باشد) در آنصورت اختلاف این دو بعنوان حباب قیمتی سکه شناخته میشود.

در آخر اینکه سکه به 2 طریق عرضه میشود: سکه دارای پلمپ و سکه بانکی که بدون پلمپ میباشد و نباید اختلاف قیمتی با هم داشته باشند. اما بعضا دیده شده که صرافان هنگام خرید اندکی تفاوت قایل میشوند .

اجازه میخوام یه مطلبی رو به دوستان علی الخصوص دوستان مبتدی عرض کنم. بعضا دیده میشه سوالاتی از آقای اسدی نیا و دیگر دوستان میشه که واقعا جواب دادن به اون سوالات برای فرد پاسخگو مسئولیت بسیار سنگینی ایجاد میکنه. سوالاتی مانند:
- من میخوام مقداری سکه بخرم، تمام بگیرم یا نیم یا ربع؟
- من میخوام آتی پوزیشن بگیرم، سل کنم یا بای؟
- من میخوام ارز بخرم، دلار بخرم یا یورو؟ از فردوسی بگیرم یا...؟
و غیره.......
دوستان کمی به این موارد فکر کنید. آیا واقعا پاسخ به این سوالات با توجه به اینکه اصل "عدم قطعیت" بشدت در بازارهای مالی مصداق داره ساده هستش؟ آیا شما با اینکار سرمایه خود را در معرض خطر معدود افرادی که ممکن است به شما سر نخهای اشتباه بدهند قرار نمیدهید؟ اگر تازه با بازارهای مالی آشنا شدین و یا جدیدا به این مسیر علاقمند شدین بعنوان کسی که 2 روز بیشتر از شما این بازار رو میشناسه عرض میکنم این جمله رو درشت بنویسید و سر در اتاق خود بچسبانید: "دیر آی و درست آی"
این بازار مثل اقیانوسه و تا دلتون بخواد ماهی داره. نگران نباشین تموم نمیشه. عجله شما فقط یه نتیجه داره و اون شتاب شما رو برای از دست دادن سرمایه شما نشون میده. قدری برای پولتان دل بسوزانید و بدانید ضرر در این بازارها زودتر از سود حاصل میشه.
بعنوان یه اصل کلی عرض میکنم کسانی که قصد خرید طلا یا سکه دارند این موارد رو مد نظر قرار دهند و سپس تصمیم بگیرند.
هرگز برای خرید طلا پول قرض نکنید. هرگز پولی را که تا کمتر از 6 ماه به اون نیاز دارید وارد این بازار نکنید. نگاهتان به بازار طلا برای سود آوری مناسب باید حداقل میان مدت باشد. با نگاه کوتاه مدت وارد بازار شدن یه جایی آدم رو بد جور غافلگیر میکنه.
و در آخر اینکه در هر زمانی که ارزش واقعی سکه بیشتر از قیمت بازار بود خاطر جمع خرید کنید و اگه نبود جوگیر نشین و بدانید که ممکنه حتی در میان مدت هم ضرر کنید. در صورتی که نگاه بلند مدت دارید هر زمان شرایط فوق مهیا شد به خریدتان اضافه کنید و در مواقعی که تب بازار بالا رفت در یه موقعیت مناسب بصورت پله ای اقدام به فروش کنید...موفق و پر سود و آگاه و خبره باشید!

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:10  توسط حسین اسدی نیا  | 

در منابع غیر رسمی آمده که شنبه آخرین روز معامله طلا در هند، هر اونس طلا در قیمت ۱۸۱۹ دلار معامله شده که باید ببینیم آیا واقعا فردا قیمت اونس طلا می تواند به ۱۸۰۰ و بالاتر برسد؟؟؟؟

چارت قیمت نقره:

لینک

دوستان توجه داشته باشید این وبلاگ یک وبلاگ دانشجویی و شخصی است بنابراین مطالب آن را خیلی جدی نگرفته و بر اساس آن اقدام به خرید و فروش نفرمایید. مطالب فقط جنبه اطلاع رسانی داشته و به نوعی دفتر مشق شب اینجانب است و فقط شاید از آن جهت که ممکن است شما را به نوعی به تفکر ترغیب کند ارزش دارد و بس.

تحلیل تکنیکال طلا از دوست بسیار خوبمون احمد رضا:

بعد از یک ماه دوری از ترید

آنچه که به نظر میرسد موج کرکتیو b به پایان خود نزدیک میشود.معمول این است که موج b تا 50 درصد موج A تصحیح پیدا میکند و بعد موج c اغاز میشود.حد 50 درصد محدوده 1740 بود که رو به بالا شکسته شد.محدوده بعدی موج b در حدود 75 درصد موج A است که در محدوده 1830 قرار دارد.ازاتفاق این نقطه در محدوده فیبوی 161هم قرار دارد که امکان بازگشت را دو چندان می کند.همچنین ترافیک مارکت در این منطقه فوق العاده بالاست.در صورت چنین رویدادی حداقل تصحیح موج c تا محدوده 1440 خواهد بود.
پشتیبان چنین قضیه ای واگرایی های است که در اندیکاتورهای مختلف میبینیم.اگر به شکل 3 توجه کنیم میبینیم که فشار خرید بسیار پایین است و در شکل 4 حجم فوق العاده پایین معاملات نسبت به ماههای پیش بسیار مشهود است.در محدوده 1800 سطوح سایکوی قدرتمند مشاهده میشود و برگشت از این سطوح محتمل میباشد.در تحلیل الیوت شاخص دلار هم پتانسیل رشد به بالای 80 هم وجود دارد و این نزول بیشتر اونس را نشان میدهد.در مجموع بعد از دیده شدن کوچکترین نشانه های نزول میتوان با حجم بالا در ف*ا*رک*س و آتی سل سنگین زد.

تحلیل دوست عزیز دیگری به نام ایرج از بازار اقتصاد وطلای جهانی:

دیروز بنده یه تحلیل تکنیکی از انس داشتم و الان میخواهم از منظری دیگه به این موضوع نگاه کنیم.

همانطور که میدونید اروپا - ظاهرا - شرایط بغرنجی داره و الان خطر فقط یونان نیست بلکه قطبهای بزرگتری همچون ایتالیا و اسپانیا نیز مشکلاتشان در حال نمود هست و در این شرایط همان سناریویی که 2-3 ماه پیش باعث شد آمریکا از زیر بار فشار مشکلات اقتصادی تا حدودی خودش رو خلاص کنه و شرایطش رو اندکی بهبود ببخشه؛ به نظر میاد که برای اروپا - و صد البته خود آمریکا - در حال تکرار هست و لازم الاجرا. در حقیقت یکی از بهترین گزینه ها که کمترین هزینه رو برای این کشورها داره و بهترین فرصت رو برای بهبود شرایط اقتصادی آنها فراهم میکنه، همین صعود "گولد" هست.

در این شرایط سقوط بیشتر طلا سقوط عوامل بسیاری رو بدنبال داره که به نفع هیچکس نیست حتی اگه واقعا همه اینها یه بازی سیاسی باشه و دعوا بر سر لحاف ملا باشه هنوز زوده بازی رو تموم کنند.

از طرفی از 2008 به این طرف اگه به چارت طلا نگاهی بندازیم میبینیم شیب صعودی نرمالی داشته جز صعود 3 ماه قبلش که بلافاصله ماه بعد طلا تنبیه شد و به جای نرمالش برگشت و الان تنبیه بیشترش فعلا جایز نیست (سقوط احتمالی طلا و قرار گرفتن در روند نزولی در فاز اصلاحی، از سال 2014 به بعد و بعد از 13 سال فیبوناچی صعود، اتفاق خواهد افتاد و بین 3 تا 8 سال بسته به اینکه انتهای موج 5 کجا واقع بشه، حادث میشود).

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:51  توسط حسین اسدی نیا  | 

فوری/ اختصاصی: مقارن ظهر امروز رخ داد:


انفجار در یکی از زاغه های مهمات متعلق به سپاه
سپاه نیوز: مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.
به گزارش سپاه نیوز؛ مقارن ظهر امروز انفجاری در یکی از زاغه های نگهداری مهمات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی تهران رخ داد.
اخبار و اطلاعات تکمیلی متعاقبا منتشر می شود.

سردار شریف اعلام کرد؛
15 شهید در انفجار پادگان‌ سپاه/ دلیل انفجار "جابجایی مهمات" بوده است
خبرگزاری فارس: مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران از به شهادت رسیدن 15 نفر در انفجار یکی از پادگان‌های سپاه در اطراف تهران خبر داد.
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وقوع انفجار مهیب در یکی از پادگانهای سپاه در اطراف تهران گفت: این انفجار به دلیل جا به جایی مهمات رخ داده که در اثر این حادثه 15 نفر شهید و عده‌ای نیز مجروح شده‌اند که حال برخی از مجروحان وخیم است.

 

تحلیل جامع طلا از دوستمون ایرج که در بخش نظرات آمده بود:

 2 سناریو برای انس طلا متصورم:


1) از دوستان تکنیکالی میخوام به چارتهای هفتگی و ماهانه دقت بیشتری کنند . چارت هفتگی داره میره حرف "ام" لاتین رو شکل بده. دقیقا مشابه اونچه که چارت روزانه پس از سقف 1911 شکل داد و سقف 1920 رو ساخت. به اندیکاتورهای مکدی و آر اس آی هم که در هفتگی دقت کنید و با روزانه مقایسه کنید در حال تشکیل الگویی مشابه اونچه که 2 ماه پیش برای روزانه اتفاق افتاده هستند. یعنی قیمت سقفی بالاتر خواهد زد اما اندیکاتورها تایید نخواهند کرد. با این حساب تا سقف 1920 شکسته نشه قیمت کفی پایین تر از 1532 نخواهد زد. شکست سقف 1920 به اندازه حداقل 10 دلار تا عبور از مرز 2000 قابل تصوره و این موضوع بین 2 الی 3 هفته آینده پتانسیل وقوع داره.

2) اگر انس پس از فتح 1830 (76.4 فیبو) در اصلاح خود به زیر 1770 سقوط کند سناریو قبل احتمالا فیل خواهد شد و دیگه به این زودیها حتی رنگ 1700 رو هم نخواهد دید و شاید تا 1500 نیز افول کند.

حرفام رو بخواهم جمع بندی کنم این میشه که اگه انس 1830 رو رد کنه باید منتظر عبورش از سقف 1920 بود در غیر اینصورت اگه از 1830 برگرده باید منتظر عبور قیمت از کف 1530 بود

شخصا وقوع سناریو اول رو بیش از 90% و وقوع دومی رو کمتر از 10% میدونم. (با نگاهی به مکدی در ماهانه نیز سیگنالی دال بر سقوط قریب الوقوع دیده نمیشود و آر اس آی ماهانه نیز صعود بیشتر را گزارش میکند)

یک داستان کوتاه:

ژنرال و ستوان جوان زیر دستش سوار قطار شدند.

تنها صندلی های خالی در کوپه، روبروی خانمی جوان و زیبا و مادربزرگش بود.

ژنرال و ستوان روبروی آن خانمها نشستند.

قطار راه افتاد و وارد تونلی شد.

حدود ده ثانیه تاریکی محض بود.

در آن لحظات سکوت، کسانی که در کوپه بودند ۲ چیز شنیدند: صدای بوسه و سیلی هریک از افرادی که در کوپه بودند از اتفاقی که افتاده بود تعبیر خودش را داشت

خانم جوان در دل گفت : از اینکه ستوان مرا بوسید خوشحال شدم اما از اینکه مادربزرگم او را کتک زد خیلی خجالت کشیدم.

مادربزرگ به خود گفت : از اینکه آن جوانک نوه ام را بوسید کفرم درامد اما افتخار میکنم که نوه ام جرات تلافی کردن داشت.

ژنرال آنجا نشسته بود و فکر کرد ستوان جسارت زیادی نشان داد که آن دختر را بوسید اما چرا اشتباهی من سیلی خوردم.

ستوان تنها کسی بود که میدانست واقعا چه اتفاقی افتاده است.

در آن لحظات تاریکی او فرصت را غنیمت شمرده که دختر زیبا را ببوسد و به زنرال سیلی بزند.

زندگی کوپه قطاری است و ما انسانها مسافران آن.

هرکدام از ما آنچه را می بینم و می شنویم بر اساس پیش فرضها و حدسیات و معتقدات خود ارزیابی و معنی می کنیم.

غافل از اینکه ممکن است برداشت ما از واقعیت منطبق بر آن نباشد.

ما میگوییم حقیقت را دوست داریم اما اغلب چیزهایی را که دوست داریم، حقیقت می نامیم.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۰ساعت 15:13  توسط حسین اسدی نیا  | 

دیروز طلا ۲ چیز را ثابت کرد، اول اینکه ۱۷۵۰ دلار واقعا حمایت سنگینی است برای قیمت طلا و دوم اینکه همچنان نگاهش به ۱۸۰۰ تا ۱۸۵۰ دلار دوخته شده و علاقمند به فتح این محدوده است. دیروز جمعه با هجوم خریداران، روند قیمت طلا مثبت شد و نهایتا در قیمت حدود ۱۷۸۸ دلار بسته شد. در واقع قیمت بالای ۱۷۷۱ دلار و ۱۷۷۵ دلار بسته شد که این یعنی امیدواری مجدد به قیمت ۱۸۰۰ دلار و به قول یک تریدر با سابقه اگر ۲ روز قیمت طلا بالای این عدد بماند امید برای دور جدید افزایش قیمت بیشتر خواهد شد.

دیروز جو امیدواری به دولتهای جدید یونان و ایتالیا درمقابله با بحران اقتصادی این کشورها باعث سقوط شدید شاخص دلار شد و این سقوط ماشه افزایش قیمت طلا را چکاند.

در نظر سنجی سایت کیتکو حدود ۸۲٪ از پرسش شوندگان اعتقاد به افزایش قیمت طلا برای هفته آینده دارند:

لینک نظر سنجی

در پایان باید ذکر شود که صندوق اسپایدر دیروز خرید طلا نداشته و ذخایرش ثابت ماند.

در این هفته شایعه شده که قیمت دلار داخلی کمی کنترل خواهد شد.

بسته پيشنهادي کانون صرافان به بانک مرکزی
6 سياست براي رانت‌زدايي از بازار ارز

گروه بازار پول_ کانون صرافان کشور با هدف کاستن از امکان رانت خواری در بازار ارز 6 پیشنهاد به بانک مرکزی ارائه کرده است. اصغر سمیعی، سخنگوی این کانون با اعلام اینکه دبیر کل کانون صرافان در نشستی پیشنهاد‌های خود را با بانک مرکزی در میان گذاشته است، افزود:کانون با حمایت از سیاست‌های بانک مرکزی در راستای تلاش برای تک نرخی کردن ارز و از بین بردن انواع رانت در بازار ارز موارد مشخصی را از طریق نصرت عزتی سامیان، دبیر کل کانون صرافان در جلسه‌اي با سیدکمال سید علی، معاونت ارزی بانک مرکزی مطرح کرده است.

بنا بر این گزارش پیشنهاد‌های ارائه شده عموما حول محور دور کردن فضای رانتی از بازار ارز تدوین و تهیه شده است. در بسته پیشنهادی کانون صرافان به معاونت ارزی بانک مرکزی موارد 6 گانه زیر مورد تاکید قرار گرفته است:
۱- صرافی‌های بانک‌ها مجاز باشند انواع ارز را با قیمت آزاد به صرافی‌های دارای مجوز نوع دو هم بفروشند.
۲- صرافی‌های بانک‌ها مجاز باشند دلار اسکناس را با قیمت آزاد به صرافی‌های دارای مجوز بفروشند.
۳- صرافی‌های دارای مجوز مجاز باشند که ضمن معامله با یکدیگر انواع ارز را با قیمت آزاد معامله کنند.
۴- بانک مرکزی قیمت روزانه ارز را بر اساس بسته شدن بازار در روز قبل تعیین نماید.
۵- نرخ بازار فرعی هم هماهنگ با نرخ بازار آزاد اعلامی از طرف بانک مرکزی (نرخ مداخله‌اي) باشد.
۶- ارز کافی (به صورت اسکناس )از طرف بانک مرکزی در اختیار بانک‌های کشور قرار گیرد تا بانک‌ها بتوانند در صورت در خواست سپرده‌گذاران ارزي پاسخگوی آنها باشند.
سمیعی در توضیح مواردی از این بسته به «دنیای اقتصاد» گفت: فروش درهم امارات از سوی صرافی بانک‌ها به صرافی‌های آزاد ممنوع شده است که بهتر است در راستای شفافیت و تک نرخی شدن قیمت، این ممنوعیت برداشته و ارز به قیمت آزاد در اختیار صرافان قرار گیرد. وی همچنین در خصوص تعیین قیمت ارز مداخله‌اي که نزدیک به قیمت بازار ازاد تعیین مي‌شود نیز افزود: اگر قیمت روز بر اساس قیمت بسته شده روز قبل تعیین شود، بازار با امکان رانت‌خواری کمتری مواجه خواهد شد. این در حالی است که قیمت این ارز گاهی 30 تومان زیر قیمت بسته شده روز قبل تعیین شده که سوداگری در آن برخی را به رانت‌خواری ارزی مشتاق‌تر کرده است. وی همچنین با اعلام اینکه تعیین حاشیه سود 5 تومانی برای صرافان در برخی موارد موجب عدم صدور فاکتور‌های دقیق از سوی برخی متخلفین شده و موجب انتقال سود بیشتر به دلالان و واسطه‌های فامیلی مي‌شود. وی تاکید کرد که حاشیه سود باید به عنوان مکانیسمی رقابتی در سطح بازار تعیین شود.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=277370

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۰ساعت 8:33  توسط حسین اسدی نیا  | 

پیشبینی دیروز اول صبح کاملا تا آخر شب به درستی اتفاق افتاد.  ۱۷۵۰ دلار حمایت بسیار محکمی برای طلا بود ولی نهایتا پس از چند بار تلاش شکسته شد و قیمت تا ۱۷۳۴ دلار کاهش یافت ولی این کاهش تا ۱۷۲۵ دلار نتوانست ادامه یابد زیرا خریدران هجوم آورده و دوباره قیمت را به بالای ۱۷۵۰ دلار رساندند. در حال حاضر در بازار آسیا قیمت هر اونس طلا ۱۷۶۸ دلار در حال معامله می باشد.

جالب است که صندوق اسپایدر دیروز هم ۱ و نیم تن طلا به ذخایر خود اضافه نموده. خبر دیگر مربوط به آمار بیکاری امریکاست که دیروز دوباره مثبت اعلام گردید:

لینک چارت آمار بیکاری امریکا

جیم راجرز سرمایه گذار معروف اعتقاد دارد که نهایتا قیمت طلا به ۲۴۰۰ دلار خواهد رسید ولی زمانش نا مشخص است.

سناریوی تحلیل تکنیکال طلا: همانگونه که قیمتهای ۱۷۰۵ دلار، ۱۷۲۵ دلار و ۱۷۵۰ دلار مقاومتهای شدیدی برای بالا رفتن قیمت طلا بودند ، هم اکنون این قیمتها حمایتهای شدیدی برای کاهش قیمت طلا می باشند. امروز ۱۷۷۱ دلار مقاومت شدیدی است برای بالا رفتن قیمت طلا و ۱۷۵۰ دلار حمایت محکمی برای کاهش. نشانگرهای استوک، مک اندی و آر اس آی بیشتر تمایل کاهشی قیمت طلا را نشان می دهند و ممکن است امروز هم قیمت طلا کاهش یابد.

دوستان توجه بفرمایید پیشبینی ۱۰۰٪ درست در  دربازاهای مالی برای هیچ یک از تحلیلگران و تریدرها امکان پذیر نمی باشد، بنابراین لطفا بر اساس مطالب این وبلاگ خرید و فروش نفرمایید، این وبلاگ فقط یکی از دهها منابع اطلاعاتی شما باشد.

نصایح لقمان حکیم به پسرش:

پسرم! گروهی، اگر احترامشان کنی تو را نادان میدانند و اگر بیمحلیشان کنی از گزندشان در امانی. پس در احترام، اندازه نگهدار

پسرم! هیچگاه از دانشگاههای هاروارد، ماساچوست و بوستون مدرک نگیر؛ برایت حرف در میارن؛ مگه آزاد رودهن چشه؟

پسرم! اخبار را از منابع مختلف بگیر. جمعبندیش با خودت. مخاطب دائمی یک رسانه بودن آدم را به حماقت میکشاند.

پسرم! گوجه را از نارمک بخر، شنیده ام ارزان است!


و در آخر: پسرم اوج نگیر

+ نوشته شده در  جمعه بیستم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:48  توسط حسین اسدی نیا  | 

 

همانطور که دیروز به درستی پیشبینی شد قیمت طلا تا محدوده ۱۷۵۰ دلار پایین آمد و هم اکنون در آسیا بر روی قیمت ۱۷۶۰ دلار در حال معامله می باشد. دیروز با افزایش نگرانیهای اقتصادی برخاسته از اروپا تمام بورسها منفی شدند و سبد سرمایه گذاران دچار زیان شد. مدیران این سبدهای سرمایه گذاری برای جلوگیری کردن از این زیان مجبور به فروش طلاهای این سبدها شدند که در سود خوبی بود و با این کار تا حدودی زیان ناشی از سایر سرمایه گذاریها در این سبدها را پوشش دادند. باز باید به هوش تریدرهای آسیایی آفرین گفت که خیلی زودتر طلاهای خود را در ۱۸۰۰ دلار به فروش رساندند که این حرکت هوشمندانه زودتر از اینکه انجام شود، در همین وبلاگ اطلاع رسانی شد.

اخبار :

دیروز صندوق اسپایدر ۳ تن دیگر طلا خرید و مجموع ذخایر این صندوق به ۱۲۶۷ تن طلا رسید.

امروز ساعت حدود ۵ بعد از ظهر به وقت تهران آمار بیکاری امریکا اعلام می شود و چند ساعت بعد از آن برنانکی رییس کل بانک مرکزی امریکا سخنرانی خواهد کرد.

سناریوی محتمل برای طلا: اگر خواننده مطالب گذشته باشید یادتان هست که طلا چقدر سخت توانست از مقاومتهای ۱۷۲۵ و ۱۷۵۰ دلار بگذرد و به هدف خود که ۱۸۰۰ دلار بود برسد. حالا در مسیر کاهشی قیمت هم این ۲ عدد این بار نقش حمایت محکم را ایفا خواهند کرد و به این راحتی قیمت طلا نمی تواند از این ۲ عدد به سمت پایین عبور نماید. به نظر من امروز طلا ممکن است از ۱۷۵۰ دلار به سمت پایین عبور نماید ولی گمان نمی کنم بتواند بر ۱۷۲۵ دلار پیروز شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:14  توسط حسین اسدی نیا  | 

هفته آینده هفته تسویه حساب خریدهای اعتباری در کارگزاریهاست و از نظر تکنیکالی هم شاخص توان کاهش تا ۲۴۵۰۰ را دارد یعنی ۱۰۰۰ واحد دیگر. دلیل سوم بر ادامه کاهشی بودن شاخص اجلاس شورای حکام آژانس است، و آخر سر اینکه احتمالا در هفته آینده نماد شرکتهای سنگ آهنی نیز باز خواهند شد.

 ۴ دلیل بالا نشانگر این است که روند منفی شاخص مجددا از سر گرفته خواهد شد و ۲۴۵۰۰ فعلا کف شاخص است.

ولی به نظر من با توجه به صورتهای مالی ۶ ماهه خوب شرکتها و اصلاح خوب P/E بازار به حدود 6 ( وقتی شاخص به 24500 برسد )به نظر من اوضاع خیلی خراب نخواهد بود و تازه فرصت مناسبی پیش خواهد آمد برای سرمایه گذاران حرفه ایی.

از حالا با بررسی شرکتهای محکم و خوب برای سرمایه گذاری خود در بورس استراتژی بچینید و در مدت یکسال میوه آنرا برداشت کنید.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 20:8  توسط حسین اسدی نیا  | 

ادامه سیر صعودی ارز در بازار آزاد؛
دلار در مرز 1340 تومان؛ دپوی "ارزی" ترفند جدید صرافان

خبرگزاری فارس: وضعیت بازار آزاد ارز امروز این گونه رقم خورد که قیمت دلار در این بخش به مرز 1340 تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا" هم‌اکنون نرخ دلار در بازار آزاد تهران 1337 تومان تعیین شده و خریداران این ارز برای دریافت ارز مورد نظرشان باید این مبلغ را پرداخت کنند.

این افزایش قیمت درحالی اتفاق می‌افتد که بانک مرکزی نرخ رسمی دلار را طی روز جاری با کاهش نسبت به روز گذشته معادل 1082 تومان تعیین کرده است.

افزایش نوسانات ارزی در 2 هفته گذشته و به دنبال آن تداوم سیر صعودی دلار موجب شد تا بهمنی رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته به بیان توضیحاتی در این خصوص بپردازد.

بهمنی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره حاکم شدن نظام چندنرخی بر بازار ارز گفته است: ما ارز را به موقع وارد بازار می‌کنیم ولی چه کنیم که با نیاز کاذب در این بازار مواجه هستیم.

وی همچنین به تقاضای کاذب در بازار ارز اشاره کرده و افزود: باور کنید بسیاری از کسانی که در صف‌های ارز مقابل صرافی‌ها می‌ایستند نیاز ارزی ندارند بلکه نیاز کاذب دارند و ما این را حتما خواهیم شکست.

گزارش فارس حاکی‌است، بانک مرکزی برای کاهش صف‌های تشکیل شده مقابل صرافی بانک‌ها در هفته های اخیر نرخ ارز فروخته شده به صرافان را با اندک تفاوتی نسبت به نرخ بازار آزاد تعیین و به بانک ها ابلاغ می کند.

همین سیاست موجب شده تا صرافانی که روزانه 200 هزار دلار از بانک‌ها دریافت می کنند از فروش ارز به مردم امتناع کرده و دلارهای دریافتی را دپو کنند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900818000964

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:50  توسط حسین اسدی نیا  | 

سرانجام دیروز قیمت هر اونس طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار و نقره به بالای ۳۵ دلار رسید. دیدیم تریدرهای آسیایی کار خود را خوب بلد بودند و پیشبینی آنها به وقوع پیوست. یادتان هست در مطلب دیروز گفتم که تریدرهای آسیایی قصد فروش نداشتند و مطمئن بودند که در بازارهای اروپایی و امریکا، طلا حتما به بالای ۱۸۰۰ دلار خواهد رسید و آنجا بود که طلای خود را بالای ۱۸۰۰ دلار فروختند و امروز صبح طلا تا ۱۷۷۶ دلار پایین آمد و هم اکنون در قیمت ۱۷۹۰ دلار در حال معامله شدن است.

خبرها:

صندوق اسپایدر دیروز ۹ تن دیگر طلا به ذخایر خود افزود و مجموع ذخایر طلای خود را به ۱۲۶۴ تن رساند.

پارلمان ایتالیا، بودجه ریاضتی سال ۲۰۱۲ را به تصویب رساند و برلوسکونی نیز قول داد به زودی استعفا دهد ( این خبر کمی به زیان قیمت طلاست چون بازارها اعتقاد دارند برلوسکنی فرد قابلی برای مقابله با بحران بدهی های ایتالیا نیست).

دیروز آقای بهمنی در مصاحبه ایی اعلام کرد که قیمت دلار بازار آزاد را کنترل خواهد نمود.

 

سناریوی تحلیل تکنیکال طلا: با اینکه جهت قیمت طلا همچنان رو به ۱۸۰۰ تا ۱۸۵۰ دلار است ولی نشانگرهای استوک و آر اس آی افزایش را نشان نمی دهند و احتمالا بعد از کمی کاهش قیمت ما دوباره شاهد افزایش قیمت به سمت ۱۸۵۰ دلار باشیم. این کاهش ممکن است تا محدوده ۱۷۵۰ تا ۱۷۷۰ دلار صورت گیرد.

نصایح لقمان حکیم به پسرش:

پسرم! گروهی، اگر احترامشان کنی تو را نادان میدانند و اگر بیمحلیشان کنی از گزندشان در امانی. پس در احترام، اندازه نگهدار

پسرم! هیچگاه از دانشگاههای هاروارد، ماساچوست و بوستون مدرک نگیر؛ برایت حرف در میارن؛ مگه آزاد رودهن چشه؟

پسرم! اخبار را از منابع مختلف بگیر. جمعبندیش با خودت. مخاطب دائمی یک رسانه بودن آدم را به حماقت میکشاند.

پسرم! گوجه را از نارمک بخر، شنیده ام ارزان است!

 
و در آخر: پسرم اوج نگیر

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:0  توسط حسین اسدی نیا 

دیروز یه اتفاق با مزه افتاده. در یکی از اتاقهای سازمان ملل اوباما و سارکوزی داشتند درباره نتانیاهو نخست وزیر اسراییل صحبت می کردند. سارکوزی میگه نتانیاهو واقعا درغگو و من اصلا نمیتونم تحملش کنم. اوباما هم گفته پس من چی بگم که هر روز باید این آدمو تحمل کنم.

ظاهرا میکروفون روشن بوده و این مکالمه جالب به بیرون درز کرده:

لینک اصل خبر

گزارش آژانس اتمی هم فردا درباره فعالیتهای اتمی ایران بیرون میاید شاید اونقدرها هم بر علیه ایران نباشه.

ایهود باراک هم کلان جنگ با ایران را از اساس منکر شده. فکر کنم از شنبه اوضاع بورس بهتر بشه.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:7  توسط حسین اسدی نیا 

پیشبینی دیروز قیمت طلا کاملا به وقوع پیوست و طلا توانست خود را به مرز ۱۸۰۰ دلار یعنی ۱۷۹۹ دلار برساند و هم اکنون هر اونس طلا در حال معامله شدن روی قیمت ۱۷۹۱ دلار است. جالب است که دیروز بیان شد تریدرها ممکن است نگاهشان از یونان به ایتالیا جلب شود که دقیقا همین اتفاق افتاد و باعث شد طلا به یکباره تا ۱۸۰۰ دلار بالا برود.۲ خبر در بازار طلا:

صندوق اسپایدر دیروز ۱۰ تن طلا به ذخایر خود افزوده.

واردات طلای چین از طریق هنگ کنگ در ماه سپتامبر ۶ برابر شده است:

لینک

چارت طلا را مشاهده بفرمایید:

چارت طلا

برای امروز از منظر تحلیل تکنیکال که به چارت طلا نگاه کنیم می بینیم که اکثر نشانگرهای چارت همچنان افزایش قیمت را برای امروز نشان می دهند. فقط نشانگر استوک در منطقه بیش خرید قرار دارد که این شاید باعث کمی فروش در بازار جهانی طلا شود.

خبر بسیار مهمی که در آسیا وجود دارد این است که اکثر تریدرها منتظر قیمت ۱۸۰۰ تا ۱۸۰۵ دلار هستند تا طلای خود را بفروشند و این تریدرهای آسیایی اعتقاد دارند امروز در  بازار اروپا یا امریکا این اتفاق خواهد افتاد.

 تحلیل مختصر از قیمت نقره: شخصا خیلی روی نقره تمرکز ندارم ولی به علت لطف برخی از دوستان چند خطی درباره این فلز هم امروز می نویسم: حمایت بسیار محکمی نقره بر روی ۳۴ دلار و ۵۷ سنت تشکیل داده و به نظر میرسه نگاه نقره به ۳۵ دلار ۷۰ سنت است. در حال حاضر روی ۳۴ و ۹۰ سنت معامله می گردد، به نظر من می تواند تا ۱ دلار افزایش یابد. اندیکاتورهای تکنیکال موافق این افزایش تا حدود ۳۵ دلار و ۷۰ سنت هستند.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:8  توسط حسین اسدی نیا  | 

Initial gold price target reached at 1770+. I think a daily close above 1773 will encourage further uptrend toward the 78.6% fibo, 1830+.

این تریدر اعتقاد داره اگر امروز بالای ۱۷۷۳ بسته شود امید به ۱۸۳۰ دلار هست.

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 17:36  توسط حسین اسدی نیا  | 

معاون رییس هیئت مدیره بزرگترین تولیدکننده طلای چین اعتقاد دارد که قیمت طلا بسیار بالاست و باید متعادل شود در واقع ایشون اعتقاد به کاهش قیمت طلا دارند.

لینک

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 12:7  توسط حسین اسدی نیا  | 

دیروز گفته شد که قیمتهای ۱۷۵۰ تا ۱۷۶۰ برای خریداران مناسب نیست ولی امروز جو بازارهای جهانی باعث شد که این قیمتها اتفاقا مناسب باشند و این موضوع ثابت شود که اونس نگاه به ۱۸۰۰ دلار دارد.

دولتهای یونان و ایتالیا بدجوری دچار دردسر شده اند. نخست وزیر یونان پذیرفته که کنار برود و از آن طرف با توجه به رویدادهای سیاسی و مالی ایتالیا، بازارها نگران چرخش نگاهها از یونان به ایتالیا هستند. ایتالیا به مراتب دردسرهای بزرگتری برای اروپا ایجاد خواهد کرد تا یونان.

با تمام این موارد باید گفت که همچنان طلا نتوانسته از کمند ۱۷۷۰ دلار خارج شود. ۱۷۷۵ دلار مقاومت سخت دیگری است در راه رسیدن طلا به ۱۸۰۰ دلار. نشانگرهای تکنیکال موافق افزایش قیمت طلا و رسیدن به ۱۸۰۰ دلار هستند.

یه مطلبی درباره هیاهوی حمله اسراییل به ایران دیدم که بد نیست شما عزیزان هم بدونید:

Haaretz said a majority of the 15 members of Israel's security cabinet were still against an attack on Iran, and a poll published by the newspaper found Israeli public opinion divided, with 41 percent in favour, 39 percent opposed and 20 percent undecided

از ۱۵ عضو کابینه امنیتی اسراییل اکثریتشان مخالف حمله به ایرانند و افکار عمومی اسراییل ۴۱٪ موافق حمله، ۳۹٪ مخالف و ۲۰٪ نه موافق نه مخالف حمله اسراییل به ایران هستند.

به مناسبت عید ( راستی عیدتون مبارک) یه پیامک که برام از اصفهان فرستادن اینجا میارم:

تصور کنید خداوند از حضرت ابراهیم خواسته بود بجای فرزندش، همسر خود را قربانی کند، دیگه این عید با چه شور و شوق بیشتری برگزار میشد

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:18  توسط حسین اسدی نیا  | 

با بررسی روز جمعه که آخرین روز معامله طلا در بازارهای جهانی بود، مشخص می شود که قیمت طلا کف نسبتا محکمی را روی ۱۷۴۹ دلار ساخت ولی رسیدن به ۱۷۷۰ دلار برایش بسیار سخت بود. باز در روز جمعه شاهد پدیده خالی کردن یا فروش طلا بودیم که ممکنه  این فروشندگان پیشبینی قیمت کمتری را برای فردا دوشنبه نموده اند. باید منتظر فردا باشیم تا ببنیم این فروشندگان جمعه هستند که پیروز خواهند شد یا خریداران تازه نفس. به نظر من فردا روز مناسبی برای خرید خریداران تازه نفس بر روی قیمتهای ۱۷۵۰ تا ۱۷۶۰ دلار نیست پس قاعدتا باید این خریداران منتظر قیمتهای کمتری مثلا ۱۷۲۵ تا ۱۷۴۰ دلار باشند برای سوار شدن.

برخی دوستان درباره آمار بیکاری امریکا فرمودند که این آمار منفی بود چون کمتر از پیشبینیها بود. ببینید درسته که پیشبینیها ایجاد شغل بیشتری برای اکتبر بود ولی بهر حال شغلهای زیادی در این ماه ایجاد شده و آمار بیکاری امریکا از ۹.۱٪ به ۹٪ رسیده و این به نظر من خبر بدی برای اقتصاد نیست و همین باعث شل شدن قیمت طلا شد و از افزایش قیمت طلا جلوگیری کرد، من به شخصه انتظار قیمت ۱۷۹۰ دلار را برای طلا داشتم که نشد.

در نظر داشته باشید که صندوق اسپایدر ۲ تن طلا در روز جمعه خریده و اکثر تریدرهای کیتکو اعتقاد به افزایش قیمت طلا برای این هفته دارند.

 

شایعه شده امروز قراره قیمت دلار به زیر ۱۳۰۰ تومان برسد.

 از روز چهارشنبه وجه تضمین قراردادهای آتی سکه طلا در بورس کالا به ۷۰۰ هزارتومن افزایش خواهد یافت.

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:12  توسط حسین اسدی نیا  | 

در نظر سنجی سایت کیتکو ۸۷٪ رای به افزایش قیمت طلا برای هفته آینده داده اند:

لینک

صندوق اسپایدر هم ۲ تن طلا اضافه کرده.

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:47  توسط حسین اسدی نیا  | 

آمار بیکاری اعلام شد. ۸۰ هزار شغل در اکتبر ایجاد شده و میزان بیکاری ۱ دهم درصد کاهش یافت. حالا ۹٪ بیکاری در امریکا وجود دارد و این خبر بسیار خوبی برای اقتصاد است.
+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 16:7  توسط حسین اسدی نیا  | 

مطالب قدیمی‌تر